Deltana SS35 3-1/2" x 3-1/2" Square Corner Stainless Steel Hinges (Pair) 0.119" gauge
Retail Price:
$45.40
$34.05
You save
25%
SKU: SS35
Shipping Time:
Typically ships within 48 hours if order is placed before 2pm EST, M-F.
Customize Your
Deltana SS35 3-1/2" x 3-1/2" Square Corner Stainless Steel Hinges (Pair) 0.119" gauge
Deltana stainless steel hinges are great for waterside properties and outdoor use. They have excellent corrosion resistance compared to regular steel hinges.
- Plain Bearing
- Thickness - 0.119"

| Corners | Square |
| Gauge | 0.119" |
| Hinge Height | 3" |
| Hinge Width | 3.5" |
| Material | Stainless Steel |
| Hinge Type | Plain Bearing |
| Number of Holes | 6 |
| Number of Knuckles | 5 |
| Quantity | 2 |
